Co nás čeká? - Rozcestník

Přejít na obsah
Co si na nás vymyslel Google!
Již léta si zvykáme na zobrazování webových stránek na mobilních zařízeních a zejména na chytrých mobilních telefonech.

Již pár let jsem postupně nacházel informace, že změna pro indexování webových stránek od nejvýznamnějšího vyhledávače tj. Googlu zaznamená závažnou změnu a to že Google robot bude načítat a zobrazovat pouze webové stránky tzv. responzivní (přizpůsobitelné), tedy upravené pro zobrazení právě i na mobilních telefonech. Změna tohoto procesu se nazývá "mobil-first", volně přeloženo "nejdříve mobilní zobrazení".

Pokud tomuto novému standardu Vaše webové stránky nebudou vyhovovat, Google je přestane indexovat (zařazovat) a vyřadí je z databáze existujících webových stránek. (platnost od měsíce března 2021)

Vaše webové stránky samozřejmě budou existovat dál, ale vyhledávač od Googlu je přestane zobrazovat. V praxi to dopadne tak, že se k vašim stránkám zákazník nedostane, nezobrazí se mu.

Jak jste na tom právě Vy?

To zjistíte poměrně snadno, Google uvolnil online aplikaci k provedení testu webových stránek. Po kliknutí na tlačítko (v závěru této stránky) se otevře dialogové okno pro zadání adresy vašich webových stránek:
Do bílého pole zadejte adresu vašich webových stránek a následně klikněte na tlačítko "Otestovat URL", vyčkejte na výsledek.
V tomto případě váš web vůbec nevyhovuje požadavkům Google robota a bude vyřazen z indexování, nebude se zobrazovat.
Nezbývá Vám nic jiného, než se vážně zamyslet a zabývat se změnou webové prezentace.
Máte naději, ale překontrolujte si toto zobrazení ještě na chytrém telefonu, zaměřte se zda se zobrazují tlačítka nebo tzv, "Hamburger" umožňující zobrazení tlačítek například v boční liště, zaměřte se zda některý obrázek nepřekrývá ovládání, ... Váš web se sice na chytrém telefonu zobrazí, ale může vykazovat vážné chyby.
MOHLO BY SE HODIT
Návrat na obsah