Název společnosti
Vlajky
Připínací lišta
Přejít na obsah
Databáze
TELEFON
736 605 602
Šipka
Logo Interkist s.r.o.
E-MAIL
info@interkist.cz
Šipka
Databáze MS Access a školení
Databáze MS Access
Níže popisované události předcházela náhoda. Opravoval jsem notebook pro jednoho zákazníka, který byl přítomen vystavení faktury a zaujala ho jedna položka na faktuře, kde jsem vyplňoval, na základě čeho nebo koho je fakturace prováděna. Toto pole tam mám proto, abych nemusel pracně vyhledávat nebo evidovat faktury a propočítávat provize pro obchodního zástupce a zprostředkovatele.

Mému klientovi se tato varianta fakturačního programu zalíbila a objednal si ji pro svou podnikatelskou činnost.
Po nějakém čase následovala objednávka na evidenci DHIM, spotřeby PHM a ujetých kilometrů, ... až došlo k tomu, že ... Klient chtěl centralizovat souhrnné údaje pro svou rozhodovací činnost a vznesl požadavek, zda by bylo možné z jednotlivých databází vyexportovat data a načíst je do centrální databáze k provádění analýz, jak s ohledem na vytíženost jednotlivých pracovníků tak i s ohledem na dosahovanou výslednost obchodních zástupců a samozřejmě na možnost srovnání režijních nákladů.
Může některý manažér pracovat bez efektivních analýz dat?
Jednotliví zaměstnanci používali zejména databáze:

- fakturace a sklad zboží
- knihy jízd
- DHIM
- vyřizování reklamací obchodními zástupci
- akvizice nových zákazníků
- denní plán práce obchodích zástupců
Vzhledem k tomu, že jednotlivé databáze obsluhovaly různé osoby a zákazník potřeboval data téměř ze všech databází, vytvořil jsem do jednotlivých databází potřebné dotazy, které provedly selekci zájmových dat a umožnil jsem export dat. Exportovaná data jednotlivé osoby zasílají e-mailem jednateli firmy, který data načetl do své nové databáze a tím získal ucelený přehled o efektivitě práce a zejména možnost srovnání jednotlivých zaměstnanců - zejména obchodních zástupců. To vše během několika okamžiků.
Soustředění dat z jednotlivých aplikací v centrálním programu
Diagram databází
TELEFON
736 605 602
Logo Interkist s.r.o.
E-MAIL
info@interkist.cz
Šipka
Šipka
Webové odkazy
Interist s.r.o. - all rights reserved
Návrat na obsah