Název společnosti
Vlajky
Připínací lišta
Přejít na obsah
Webové stránky
Šipka
TELEFON
736 605 602
Logo Interkist s.r.o.
E- MAIL
info@interkist.cz
Šipka
Webové stránky
Responsivní webové stránky
Jaké tajemství se skrývá za tímto pojmenováním webových stránek?

Zkusme si nahradit tento nový pojem jiným, známějším, slovem. Například adaptivní webové stránky, přizpůsobitelné webové stránky, proměnlivé webové stránky, ... Prostě jde o to, že stránky jsou dynamické a jsou schopné se přizpůsobit zobrazovacímu zařízení jako je:
- monitor počítače
- tablet
- mobilní telefon
Responsivní stránky automaticky změní velikost obrázku, velikost textového pole, případně přesunou obrázek na jiné místo nebo lze provést takové nastavení, kdy se některé prvky v malém zobrazení skryjí tj. nezobrazí se (jejich zobrazení není podstatné) .
V následující galerii několika screenshotů našich webových stránek můžete vypozorovat k jakým změnám dochází při použití postupně menších zobrazovacích zařízení, za zmínku například stojí upozornit na skrytí ovládací nabídky a její nahrazení trojčárkovým symbolem vpravo nahoře, kliknutím na takový znak lze otevřít ovládací nabidku a normálně webové stránky procházet.
Každý z nás určitě přemýšlí nad tím, zda má smysl nechat si responzivní webové stránky vytvořit nebo zda si vystačí se stávajícími stránkami. Takové rozhodnutí si musí určit každý subjekt sám. Budete-li se i vy rozhodovat, pak byste měli vzít v úvahu, že počty tabletů a zejména chytrých mobilních telefonů mezi uživateli stále stoupají.

Přibývá tak osob, které navštěvují webový prostor právě pomocí těchto menších zařízení.

Jaká asi bude reakce člověka, který navštíví stránky, a ty se nedokáží přizpůsobit mobilnímu zařízení? Stránky se tak stanou nepřehlednými, těžkopádně ovladatelnými, ve finále návštěvníka odradí od dalšího těžkopádného hledání na takových stránkách a ten raději začne vyhledávat ty stránky, které mu umožní pohodlnější procházení tj. responsivní!
Kromě toho, celá řada webových stránek byla vytvořena před několika lety nebo dokonce před mnoha lety a určitě si zaslouží svou modernizaci. No a pokud budeme modernizovat, tak určitě už i s responsivitou.
Udělejte si test vlastních stránek na responsivitu!
Adresu webových stránek zadávejte v plném formátu, tj.
>>>      http://www.interkist.cz     <<<
TELEFON
736 605 602
E-MAIL
info@interkist.cz
Šipka
Šipka
Šipka
Webové odkazy
Interist s.r.o. - all rights reserved
Návrat na obsah